Membrána GORE-TEX®

gore-tex-supershoes-cz

Proč GORE-TEX® ?

Každé dítě miluje hraní si v děšti, skákání do koluží, běhání mokrou trávou a v zimním období ten nejhlubší sníh. V takovém případě potřebuje boty, které musí odolat všem výzvám, udržet nohy v teple, pohodlí a připravené na každé dětské dobrodružství.

Dětské nohy mají stejné množství potních žláz jak nohy dospělých, ale na menší ploše nohy. Děti se pohybují mnohem více než dospělí a nároky na správné obouvání dětí a prodyšnost dětské obuvi jsou velice důležité. Spojením materiálů Superfit a technologií GORE-TEX® vzniklo dokonalé prostředí pro nohy a boty jsou tak trvale voděodolné a plně prodyšné. Voda zůstáva venku, zatímco pot může nerušeně unikat z vnitřku boty ven. Malé dětské nožičky mají ten nejlepší komfort a jsou udržovány v suchu a příjemné teplotě za každého počasí díky unikátní a optimální prodyšnosti.

 

Jak funguje GORE-TEX® ?

Základem veškerých materiálů GORE-TEX® je extrémně tenká NANO membrána, která je trvale voděodolná, větruvzdorná a prodyšná. Skládá se z mikropórů, kterých je na 1cm2 více než 1,4 miliardy. Mikropóry jsou 20.000krát menší než kapka vody a přirozeně tak zabraňují prosáknutí. Póry membrány jsou také 700krát větší než molekuly vodních par a tím pádem může pot unikat přes membránu pryč.

 

membrana-gore-tex-supershoes-cz

 

vodeodolnost (1)

Voděodolnost

Póry membrány jsou 20.000krát menší než kapka vody a zabraňují její prosáknutí. 

 

vetruvzdornost (1)

Větruvzdornost

Unikátní struktura pórů zabraňuje profouknutí.

 

prodysnost (1)

Prodyšnost 

Póry jsou 700krát větší než molekula vodní páry a napomáhají odvádět tělesný pot.

 

Všechny tyto unikátní vlastnosti zaručují, že do bot nepronikne žádná voda ani nečistota, ale přitom je zajištěný přirozený odvod přebytečného tělesného tepla z nohou (tzv. potu), které může snadno unikat ven z boty. Membrána GORE-TEX® splňuje při kontrole kvality extrémně vysoké standardy stejně jako značka Superfit®, která tuto membránu používá na své kvalitně a precizně zpracované produkty.

 

Produkty Superfit® a GORE-TEX® ?

Aby boty obstály u každého správného dětského dobrodruha, používá Superfit® čytři různé membrány GORE-TEX®:

 • GORE-TEX® Extended Comfort - maximální prodyšnost, voděodolná ochrana, exektivní přenos tepla s nejlepším komfortem v horkých teplotách
 • GORE-TEX® Perfotmance Comfort - trvalá voděodolná ochrana a optimální komfort se středním izolačním výkonem v proměnlivém počasí a povětrnostních podmínkách
 • GORE-TEX® Imsulated Comfort - trvalá voděodolná ochrana spolu s integrovanou prodyšnou izolační vrstvou pro extremní počasí, povětrnostní podmínky a nízké teploty
 • GORE-TEX® Stretch -dlouhodobá a trvalá roztažnsot s účinou regenerací a efektivní ochranou proti počasí

 

Péče o GORE-TEX® ?

Membrána GORE-TEX® uvnitř výrobků zpravidla nepotřebuje žádnou zvýšenou udržbu. Jde o vysoce moderní vícesložkový materiál s jedinečnou stálostí. Pokud se membrána přímo nepoškodí propíchnutím, je vždy a trvale 100% nepromokavá.

 • ODSTRANĚNÍ NEČISTOT - k vyčištění textilních bot použijte houbičku a vlažnou vodu, na kožené boty použíjte kartáček a vlažnou vodu
 • IPREGNACE - boty se neipregnují kvůli membráně GORE-TEX®, ale k dosažení maximálního výkonu obutí a zajištění:
  • Vyšší odolnosti proti špíně
  • Svrchní materiál nebude úplně nasáklý vodou
  • Zajistíte optimální izolační funkci díky suché vnější textílii
  • Vyhnete se vzlínání vody do vnitřního prostoru obuvi

Pro docílení nejlepšího výkonu ochrany bot, a správnou funkci membrány GORE-TEX®,  doporučujeme pouižívat impregnaci s atestem a označením použití na všechny TEX materiály.

TIP Impregnace 

Ponožky a GORE-TEX® ?

Aby mohlo být dosaženo nejvyššího optimálního komfortu v obuvi, je velmi důležité používat vhodné ponožky, určené na zvolenou aktivitu.

Funkci membrány GORE-TEX® neovlivňuje jaké ponožky nosíte. Ovšem nošení vhodných a správných ponožek ma veliký pozitivní vliv na pocit a komfort nohou uvnitř vaší boty. Firma GORE úzce spolupracuje s předními výrobci ponožek a pomohla tak vyvinout speciální ponožky (tzv. Termoponožky - multifunkční ponožky) do jednotlivých ročních období a na nejrůznější použití. NEDOPORUČUJE se nosit do obuvi GORE-TEX® bavlněné ponožky. Bavlna na sebe váže pot, vlhkost a v obuvi tedy vzniká mokro a pocit chladu.

 • Termoponožky - unikátní vlastnosti ponožek zaručují správné optimální komfortní prostředí uvnitř obuvi GORE-TEX®. Tyto ponožky splňují vysoké standardy kvality a prošly náročnými testy.

Přoč si vybrat termoponožky VOXX® ? 

 • vysoká kvalit
 • teplotní třídy (A - B - C - D) do jednotlivých ročních období
 • perfektní fixace nohy
 • prodyšnost a vysoký stupeň odvodu potu a vlhkosti
 • antibakteriální materiály

 voxx-termoponozky-supershoes-cz

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz